w  Wałbrzychu
1%

Prowadzimy Dom Dziecka w Wałbrzychu dla 100 wychowanków.
Przekaż 1% podatku na rzecz naszego stowarzyszenia - organizacji pożytku publicznego. Nr KRS 0000040714
konto 28 1560 0013 2242 2443 7787 0001

My na Facebooku

Sponsor
 pobrane
Statystyka

I znów Klub Samochodów Terenowych 4X4 Max z Nowej Rudy sprawił miłą niespodziankę wychowankom domów dziecka z Wałbrzycha i Lubomina. Na Mikołaja dzieci oraz wychowawcy otrzymali zaproszenie do wyprawy samochodami terenowymi do lasu.

Wycieczka ta miała charakter turystyczny i edukacyjny zarazem. Dzieci pojechały najpierw do lasu w okolice Unisławia, gdzie wysłuchali pogadanki na temat flory i fauny leśnej oraz otrzymali porcję  informacji na temat gospodarki w lesie i zachowania w tym specyficznym środowisku. Następnie terenówkami uczestnicy rajdu udali się w stronę Sokołowska, gdzie w wyznaczonym i bezpiecznym miejscu leśniczy zorganizował ognisko. Dzieci usłyszały wiele interesujących wiadomości o Sokołowsku i jego walorach klimatycznych.

Trasa wycieczki samochodami terenowymi wiodła przez malownicze góry i lasy okolic Wałbrzycha i dostarczyła jej uczestnikom niezapominaniach wrażeń, co zostało zapisane na zdjęciach.

Wycieczka odbyła się z poszanowaniem dla przepisów ruchu drogowego i przyrody oraz zachowaniem trzeźwości. Inaczej niż mógł to sugerować nieco prowokacyjny tytuł tej notatki.