w  Wałbrzychu

I znów Klub Samochodów Terenowych 4X4 Max z Nowej Rudy sprawił miłą niespodziankę wychowankom domów dziecka z Wałbrzycha i Lubomina. Na Mikołaja dzieci oraz wychowawcy otrzymali zaproszenie do wyprawy samochodami terenowymi do lasu.

Wycieczka ta miała charakter turystyczny i edukacyjny zarazem. Dzieci pojechały najpierw do lasu w okolice Unisławia, gdzie wysłuchali pogadanki na temat flory i fauny leśnej oraz otrzymali porcję  informacji na temat gospodarki w lesie i zachowania w tym specyficznym środowisku. Następnie terenówkami uczestnicy rajdu udali się w stronę Sokołowska, gdzie w wyznaczonym i bezpiecznym miejscu leśniczy zorganizował ognisko. Dzieci usłyszały wiele interesujących wiadomości o Sokołowsku i jego walorach klimatycznych.

Trasa wycieczki samochodami terenowymi wiodła przez malownicze góry i lasy okolic Wałbrzycha i dostarczyła jej uczestnikom niezapominaniach wrażeń, co zostało zapisane na zdjęciach.

Wycieczka odbyła się z poszanowaniem dla przepisów ruchu drogowego i przyrody oraz zachowaniem trzeźwości. Inaczej niż mógł to sugerować nieco prowokacyjny tytuł tej notatki.